2014 m. LIEPA - SPALIS

SVARBI INFORMACIJA APIE RENGINIUS

 
 

BOA konferencija „Naujovės dantų implantacijoje 2014“
 

 
 

Sėkmingai praėjo rudeninė BOA konferencija Kaune (2014 rugsėjo 6 d.). Sulaukėme daugybės gerų atsiliepimų apie renginio formatą ir konkretų turinį.
Konferencijos metu buvo nagrinėjamos temos, aktualios kiekvieno gydytojo odontologo praktikoje:


- Naujos kartos trombocitų gausus fibrinas. Povilas Daugėla
- Periodontito pažeistų dantų ortodontinis gydymas. Eglė Zasčiurinskienė
- Apatinio alveolinio nervo lateralizacija ir implantacija. Dainius Razukevičius, Simonas Grybauskas
- Periodontologinio ir ortodontinio gydymo sąsajos. Klinikiniai atvejai. Nomeda Basevičienė
- Fiksuotos dantenos apie dantis ir implantus. Teorija ir praktika. Žygimantas Guobis
- Dantų implantacija ir suaugusiųjų periodontitas: galimybės, rizika, prognozė. Aušra Ramanauskaitė
- Kokios kaulo plastinės medžiagos yra tinkamiausios sinuso dugno pakėlimo operacijai? Gintaras Juodžbalys
- Sinuso dugno pakėlimas. Veiksniai įtakojantys rezultatą, komplikacijos ir jų gydymas. Marius Švedas, Algirdas Puišys


Renginio dalyviai turėjo unikalią galimybė padiskutuoti rūpimais klausimais.
Dieną prieš konferenciją buvo organizuojami praktiniai kursai tema "Trombocitų gausaus fibrino (PRF) ir reguliuojamosios kaulo regeneracijos panaudojimo praktiniai aspektai".

Dėkojame visiems dalyvavusiems!

 
         
     
         
     
         
  Daugiau renginio nuotraukų rasite paspaude nuorodą: http://www.boaoffice.lt/LT/113/  
  __________________________________________________________________________________  
     
 

Kviečiame sudalyvauti apklausoje ir išrinkti 2015 m. pavasarinės konferencijos vietą

 
 

Jeigu nematote balsavimo anketos, prašome spausti šią nuorodą: http://goo.gl/forms/pzK2fHQNee

 
     

MOKSLO NAUJIENOS

 
 

Kaip pagerinti titaninių dantų implantų savybes

 
     
 

Prengė:
Dr. Aušra Ramanauskaitė ir prof. Gintaras Juodžbalys.

 
     
 

Implantų paviršiaus savybės yra pagrindinis sėkmingą osteointegraciją užtikrinantis veiksnys. Titanas (Ti) ir jo lydiniai yra populiariausios ortopediniams implantams naudojamos medžiagos, nes jos pasižymi geromis mechaninėmis ir cheminėmis savybėmis, biologiniu suderinamumu, atsparumu korozijai ir retai sukelia alergiją. Neseniai atlikti tyrimai atskleidė, kad kartu su topografinėmis paviršiaus modifikacijomis naudojant biologiškai aktyvias medžiagas implanto paviršiui galima suteikti daugiau osteogeninių savybių. Skelbiama, kad biologiškai aktyvūs implantai tarp kaulinio audinio ir titano implanto gali nulemti ne vien tik fizinių, bet ir biomechaninių jungčių susidarymą. Implantas laikomas turinčiu biologiškai aktyvų paviršių, jei jis gali skatinti daugybę tarpmolekulinių sąveikų, dėl kurių tarp kaulo ir implanto paviršiaus susiformuoja cheminė jungtis. Anksčiau atlikti tyrimai parodė, kad biologiniu aktyvumu pasižymintys baltymai ar peptidai, pavyzdžiui, kaulo morfogenetiniai baltymai (BMP), fibronektinas, I tipo kolagenas, fibroblastų augimo veiksnys (FGF), argininas, glicinas ir asparto rūgštis, yra vilčių teikiančios medžiagos – biologiškai aktyvios molekulės, kurioms būdingas didelis osteogeninis aktyvumas.

Neseniai Švedijos Malmės universitete su triušiais atliktuose tyrimuose pamėginta histologiniais metodais įvertinti vitamino D aktyvios formos 1,25-(OH)2D3 osteogeninį poveikį kauliniam audiniui juo padengiant implanto paviršių. [1] Įrodyta, kad vitaminas D yra labai svarbus kaulo mineralų homeostazei, o jo aktyvioji forma 1,25-(OH)2D3 gali veikti kaip naujo kaulo formavimą skatinantis biologiškai aktyvus baltymas. Tyrimo metu buvo naudojami titano implantai, padengti skirtingų koncentracijų 1,25-(OH)2D3, o kontrolei naudoti implantai be dangos. Rezultatai parodė, kad vitamin D padengtiems implantams būdingas geresnis suaugimas su kaulu, palyginti su paviršiais be šios dangos, tačiau skirtumai nereikšmingi.

Mokslininkai Japonijoje ir Kinijoje tyrė naujovišką gamybos procesą su ureaze, skirtą titano implantus padengti biologiškai aktyviais CaP / kolageno geliu. Mokslininkai teigia, kad CaP ir kolagenu padengti titano implantai turi dideles perspektyvas klinikinėje praktikoje naudojant dantų implantus. Tyrime Wei-Qi Yanas su kolegomis sriegė mažus nuo 2 mm iki 10 mm CaP / kolageno gelio / Ti ir CaP / Ti padengtus implantus į triušių šlaunikaulį, o kaip kontrolę naudojo Ti implantus be dangos. Po operacijos praėjus keturioms ir aštuonioms savaitėms tyrėjai ant CaP / kolageno gelio / Ti padengtų implantų paviršiaus pastebėjo gerokai daugiau naujo kaulo, palyginti su dviem kitomis grupėmis. Be to, CaP / kolageno gelio / Ti implantai tiesiogiai suaugo su aplinkiniu kaulu, nepaliesdami minkštųjų audinių sluoksnio. Mokslininkai priėjo prie išvados, kad naudojant ureazę pagaminti CaP / kolageno gelio / Ti implantai ne tik paskatino kamieninių ląstelių proliferaciją ir kaulo ląstelių diferenciaciją, tačiau sustiprino implantų gebėjimą susijungti su kaulu. Remiantis šiuo moksliniu tyrimu, galima teigti, kad CaP ir kolagenu dengti implantai turi dideles perspektyvas klinikinėje praktikoje.

Bajo universiteto ekspertai Meksikos rytinėje pakrantėje sukūrė naujos kartos dantų implantus, panaudodami polimerus su keramika. Sukurti implantai yra lengvos-minkštos konsistencijos, todėl krūvis kramtymo metu tenka jiems, bet ne kaului. Be to, šiuo metu mokslininkai ieško būdų, kaip į dantų implantus įkomponuoti vitaminą D, kad implantas dar geriau osteointegruotųsi kaule.

 

__________________________________________________________________________________


Literatūra

1. Yoshihito Naito, Ryo Jimbo, Matthew S. Bryington, Stefan Vandeweghe, Bruno R. Chrcanovic, Nick Tovar, Tetsuo Ichikawa, Paulo G. Coelho, Ann Wennerberg. The Influence of 1α.25-Dihydroxyvitamin D3 Coating on Implant Osseointegration in the Rabbit Tibia. J Oral Maxillofac Res 2014;5(3):e3. [URL: http://www.ejomr.org/JOMR/archives/2014/3/e3/v5n3e3ht.htm] [doi:10.5037/jomr.2014.5303]

 
     

Tel./faks.: +370 37 323153 │ El. paštas:tas:info@boaoffice.lt

     
 

Jeigu norite atsisakyti BOA Naujienų, informuokite mus laišku.

 
     
 

© 2008 Baltijos osteointegracijos akademija. Visos teisės saugomos. BOA Naujienų medžiaga yra saugoma autorinių teisių. Griežtai draudžiama BOA Naujienų skelbiamą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti šią medžiagą kuriuo nors pavidalu be leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti BOA, kaip šaltinį.
BOA Naujienų pateikta informacija yra teisinga ir nauja, tačiau BOA nesuteikia jokių garantijų dėl šios informacijos tikslumo ir neatsako už patirtą žalą kilusią naudojant pateiktą informaciją. Autorių nuomonė ne visada sutampa su BOA nuomone. Klinicistas naudodamas įvairius metodus asmeniškai atsako už gydymo rezultatą.
BOA Naujienos turi nuorodas į įvairius šaltinius ir interneto svetaines visame pasaulyje. Pastarųjų BOA nekontroliuoja ir negali garantuoti jų turinio tikslumo ir pagrįstumo.