BOA naujienos

2013 m. sausis

Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: C:\Users\Administrator\Desktop\BOA.jpg

SVARBI INFORMACIJA APIE NUMATOMUS RENGINIUS

 

2013 metų Druskininkų konferencija

 

Šių metų balandžio 6 d. Druskininkuose, centre "SPA Vilnius SANA", BOA organizuoja netradicinę mokslinę-pramoginę konferenciją "Bendravimas – vertybė, kurios reikia mokytis". Jos metu ne tik sužinosime daug naujo, bet ir atsikvėpsime nuo kasdienybes, linksmai pabendrausime. Šį kartą Baltijos Osteointegracijos Akademija kviečia išplėsti savo kompetenciją išmokstant geriau ir įtaigiau komunikuoti, daryti įtaką pašnekovams, atsakinėti į nepatogius klausimus.


Description: sana-druskininkai

 

Bus pravesti mokymai: "Efektyvus komunikavimas ir "žodinė savigyna" – kaip įtaigiai bendrauti ir nepasiduoti kitų, įskaitant pacientus, įtakai".

Mokymų metu dalyviai sužinos:

·             iš ko susideda komunikavimo srautas ir kaip jį valdyti;

·             kaip išlaikyti klausytojų (pašnekovų, pacientų) dėmesį;

·             kaip bendraujant daroma įtaka pagal NLP (neurolingvistinio programavimo) metodiką;

·             kaip tinkamai pasiruošti prezentacijai (susitikimui) panaudojant minčių žemėlapius (Mind Map);

·             efektyvios prezentacijos struktūrą;

·             veiksmingiausias "žodinės savigynos" technikas – kaip tapti emociškai nepažeidžiamu ir apsiginti nuo žodinės agresijos, nepatogių klausimų, manipuliacijų, nereikalingų patarimų, prašymų.

 

Kviečiame  BOA narius dalyvauti BOA ataskaitiniame - rinkiminiame suvažiavime.

Po pietų organizuosime pramogą "Protų mūšiai", kurie leis visiems artimiau susipažinti, pailsėsime nuo darbų rutinos. Vakare - koncertuos Ramūnas Difartas su grupe, bus banketas ir šokiai!

Daugiau informacijos: http://www.boaoffice.lt/LT/ .  

Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: C:\Users\Administrator\Desktop\Ramunas Difartas.jpg

____________________________________________________________________________________________

 

V-sis tarptautinis BOA kongresas: pasižymėkite 2013 metų rugsėjo mėnesio 13 - 14 dienas savo kalendoriuje!

Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: C:\Users\Administrator\Desktop\foto2.jpg

Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: C:\Users\Administrator\Desktop\foto1.jpg

 

V-sis tarptautinis BOA kongresas numatomas 2013 metų rugsėjo mėnesio 13 - 14 dienomis, Kaune "Park Inn Kaunas" viešbučio konferencijų centre. Atsižvelgiant į BOA narių pasiūlymus, bus pakoreguota kongreso mokslinė programa: daugiau diskusijų, ilgesni klinikiniai pranešimai, kolegų atsineštų klinikinių atvejų nagrinėjimas. Įdomius atvejus ruoškite jau dabar (foto, rentgenogramos ir t.t.).

  

MOKSLO NAUJIENOS

 

Keletas įdomių faktų apie implanto ir atramos paviršių

 

Senokai tęsiasi diskusija dėl fluoro poveikio titaniniam implantų ar atramų paviršiui. Lelli [Int J Nanomedicine] su bendraautoriais atliko įdomų in vitro tyrimą, norėdami nustatyti kaip skalavimo skystyje esantis fluoras ir anglies hidroksiapatitas veikia į titano paviršių. Titano diskus jie laikė dviejuose skalavimo skysčiuose ir po to analizavo titano paviršių skenuojančiu elektroniniu ir atominės jėgos mikroskopais.

Tyrimo rezultatai parodė, kad ten kur buvo fluoras, paviršius buvo gerokai šiurkštesnis nei kontroliniuose diskuose, su aukštomis viršūnėmis ir giliomis įdubomis. Pagrindinės tokio poveikio blogybės yra bakterijų kaupimasis ant implanto ir protezo paviršiaus. O tai jau gali sukelti aplinkinių audinių uždegimą ir infekciją.

Įdomu tai, kad laikant diskus skalavimo skystyje su anglies hidroksiapatitu, sumažėja paviršiaus gruoblėtumas, netgi pasikeičia mechaninės paviršiaus savybės dėl apatito, kuris užlygina nelygumus. Apatitas netgi stabdo bakterijų augimą.

Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: cid:image006.jpg@01CDFFDB.019EFDD0

Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: cid:image007.jpg@01CDFFDB.019EFDD0

Kontrolė

Fluoru ėsdintas paviršius

 

de Oliveira [J Periodontal Implant Sci] su bendraautoriais tyrė kaip dviejų rūšių mikroorganizmai prilimpa ir auga prie cirkonio ir titano lydinių atramų, kontaktuojančių su minkštaisiais ir kietaisiais audiniais. Tai yra labai svarbu, nes transgingivaliniai implanto komponentai tiesiogiai daro poveikį implanto ilgaamžiškumui. Viso buvo ištirta 12 asmenų. Praėjus trims mėnesiams po implantacijos, buvo prijungtos atramos. Jos laikytos 5 savaites, po to išsuktos. Zonduojant išmatuotas vagelės gylis, atliktos dantenų biopsijos. Molekuliniais metodais ištirta Aggregatibacter actinomycetemcomitans, Porphyromonas gingivalis bakterijų kiekis.  

Tyrimo rezultatai parodė, kad bakterijos buvo vienodai pasiskirstę tiek ant titano, tiek ant cirkonio paviršių. Neturėjo reikšmės ir skirtinga medžiagų  paviršiaus laisvoji energija. Taigi buvo padaryta išvada, kad cirkonius gali būti sėkmingai naudojamas vietoje titano lydinių dantų implantacijoje ir protezavime, nesukeldamas poveikio implantų ilgaamžiškumui.

____________________________________________________________________________________________

 

Ar gali vienatūrio implanto atraminės dalies preparavimas sukelti aplinkinių audinių perkaitimą?

 

Ormianer ir kiti [Implant Dent], tyrė ar gali preparavimo laikas, grąžto tipas ir preparavimo aplinka sukelti aplinkinių audinių perkaitimą, preparuojant vienatūrio implanto atraminę dalį. Tyrimui jie naudojo vienodus vienatūrius implantus, kurių atraminę dalį reikėjo ženkliai preparuoti. Buvo naudoti deimantiniai arba karbidiniai grąžtai. Aušinimui buvo naudojamas oras arba vanduo. Infraraudonųjų spindulių kamera fiksavo temperatūros pokyčius apnuogintoje srieginėje implanto dalyje. Temperatūra buvo matuojama implanto kaklo, vidurinėje ir viršūnės srityse. Atrama buvo šlifuojama iki 2 mm aukščio ir viena pusė iki 30 laipsnių kampo.

Didžiausias implanto kaitimas buvo kaklo srityje. Didžiausią įtaką kaitimui turėjo preparavimo laikas ir aušinimo tipas (oras), bet ne grąžto tipas. Aušinant vandeniu ir gręžiant trumpais intervalais, buvo galima išvengti perkaitimo.

Visgi, galima daryti išvadą, kad neteisingai preparuojant vienatūrio implanto atraminę dalį, gali įvykti aplinkinių audinių perkaitimas.

 

KLINIKINIS ATVEJIS

 

Leukocitų ir trombocitų gausaus fibrino (L-PRF) panaudojimas išrauto danties alveolės augmentacijai

 

Klinikinį atvejį pristato Dr. Povilas Daugėla.

 

Description: Description: Description: D:\Patients\Karnatkiene Rasa\DSC06512.JPG

 

45 dantis turėjo būti pašalintas dėl vertikalaus šaknies lūžio.

Description: Description: Description: D:\Patients\Karnatkiene Rasa\DSC06520.JPG

 

Atliktas 45 danties atraumatinis rovimas.

Description: Description: Description: D:\Patients\Karnatkiene Rasa\DSC06560.JPG

 

Po danties pašalinimo matomas prieš tai diagnozuotas vertikalus šaknies skilimas.

Description: Description: Description: D:\Patients\Karnatkiene Rasa\DSC06527.JPG

 

Po danties pašalinimo likusi ženkli skruostinės sienelės rezorbcija, vertikali kaulo rezorbcija greta 47 danties. Patikima momentinė implantacija šiuo atveju negalima.

Description: Description: Description: G:\PRF impacted third molar extraction\IMG_0930.JPG

 

Buvo paimti keturi 9 ml mėgintuvėliai paciento veninio kraujo. Centrifugavimo būdu paruoštas leukocitų ir trombocitų gausus fibrinas (L-PRF).

Description: Description: Description: D:\Patients\Sinus PRF 2013.01.22\IMG_1473.JPG

 

Trys L-PRF matricos panaudotos membranoms paruošti.

Description: Description: Description: D:\Patients\Karnatkiene Rasa\DSC06535.JPG

 

Likusi L-PRF matrica susmulkinta ir sumaišyta su alogeninio ir ksenogeninio kaulo mišiniu (1:1). L-PRF eksudatas panaudotas kaulo granulių rehidratacijai.

Description: Description: Description: D:\Patients\Karnatkiene Rasa\DSC06538.JPG

 

L-PRF membranos pozicionuotos skruostinėje defekto pusėje.

Description: Description: Description: D:\Patients\Karnatkiene Rasa\DSC06543.JPG

 

Kaulinis defektas užpildytas L-PRF ir kaulo granulių mišiniu.

Description: Description: Description: D:\Patients\Karnatkiene Rasa\DSC06550.JPG

 

Kaulo granulės padengtos L-PRF membrana, susiūta be tempimo, paliekant atvirą L-PRF membraną.

Description: Description: Description: D:\Patients\Karnatkiene Rasa\DSC06666.JPG

 

Sklandus gijimas po 1 savaitės laiko, pašalinus siūlus.

Description: Description: Description: D:\Patients\Karnatkiene Rasa\IMG_0057.JPG

 

Po 4 savaičių stebima epitelizacija virš L-PRF matricos.

Description: Description: Description: D:\Patients\Karnatkiene Rasa\IMG_0712.JPG

 

Klinikinis vaizdas praėjus 2 mėnesiams po 45 danties šalinimo.

Description: Description: Description: D:\Patients\Karnatkiene Rasa\Image.jpg

Po 4 mėnesių atliktoje žandikaulių 3D KT, matomas visiškai atstatytas kaulo kontūras 45 danties srityje.

 

Baltijos osteointegracijos akademija │ Tel./faks.: +370 37 323153 │ El. paštas: info@boaoffice.lt

 

Jeigu norite atsisakyti BOA Naujienų, informuokite mus laišku.

 

 

© 2008 Baltijos osteointegracijos akademija. Visos teisės saugomos. BOA Naujienų medžiaga yra saugoma autorinių teisių. Griežtai draudžiama BOA Naujienų skelbiamą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti šią medžiagą kuriuo nors pavidalu be leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti BOA, kaip šaltinį.

BOA Naujienų pateikta informacija yra teisinga ir nauja, tačiau BOA nesuteikia jokių garantijų dėl šios informacijos tikslumo ir neatsako už patirtą žalą kilusią naudojant pateiktą informaciją. Autorių nuomonė ne visada sutampa su BOA nuomone. Klinicistas naudodamas įvairius metodus asmeniškai atsako už gydymo rezultatą.

BOA Naujienos turi nuorodas į įvairius šaltinius ir interneto svetaines visame pasaulyje. Pastarųjų BOA nekontroliuoja ir negali garantuoti jų turinio tikslumo ir pagrįstumo.