2013 m. kovas

SVARBI INFORMACIJA APIE NUMATOMUS RENGINIUS

 
 

2013 metų Druskininkų konferencija

Šių metų balandžio 6 d. Druskininkuose, centre "SPA Vilnius SANA", BOA organizuoja netradicinę mokslinę-pramoginę konferenciją "Bendravimas – vertybė, kurios reikia mokytis". Jos metu ne tik sužinosime daug naujo, bet ir atsikvėpsime nuo kasdienybes, linksmai pabendrausime. Šį kartą Baltijos Osteointegracijos Akademija kviečia išplėsti savo kompetenciją išmokstant geriau ir įtaigiau komunikuoti, daryti įtaką pašnekovams, atsakinėti į nepatogius klausimus.

 

 
 


Bus pravesti mokymai: "Efektyvus komunikavimas ir "žodinė savigyna" – kaip įtaigiai bendrauti ir nepasiduoti kitų, įskaitant pacientus, įtakai"
.

 
 

Mokymų metu dalyviai sužinos:
- iš ko susideda komunikavimo srautas ir kaip jį valdyti;
- kaip išlaikyti klausytojų (pašnekovų, pacientų) dėmesį;
- kaip bendraujant daroma įtaka pagal NLP (neurolingvistinio programavimo) metodiką;
- kaip tinkamai pasiruošti prezentacijai (susitikimui) panaudojant minčių žemėlapius (Mind Map);
- efektyvios prezentacijos struktūrą;
- veiksmingiausias "žodinės savigynos" technikas – kaip tapti emociškai nepažeidžiamu ir apsiginti nuo žodinės agresijos, nepatogių klausimų, manipuliacijų, nereikalingų patarimų, prašymų.

 
 


Kviečiame BOA narius dalyvauti BOA ataskaitiniame - rinkiminiame suvažiavime.
Po pietų organizuosime pramogą "Protų mūšiai", kurie leis visiems artimiau susipažinti, pailsėsime nuo darbų rutinos.
Vakare - koncertuos Ramūnas Difartas su grupe, bus banketas ir šokiai!
 

Daugiau informacijos: http://www.boaoffice.lt/LT/ .

 

 
 

__________________________________________________________________________________


V-sis tarptautinis BOA kongresas: pasižymėkite 2013 metų rugsėjo mėnesio 13 - 14 dienas savo kalendoriuje!
 

 
 

 

 
 


V-sis tarptautinis BOA kongresas numatomas 2013 metų rugsėjo mėnesio 13 - 14 dienomis, Kaune "Park Inn Kaunas" viešbučio konferencijų centre. Atsižvelgiant į BOA narių pasiūlymus, bus pakoreguota kongreso mokslinė programa: daugiau diskusijų, ilgesni klinikiniai pranešimai, kolegų atsineštų klinikinių atvejų nagrinėjimas. Įdomius atvejus ruoškite jau dabar (foto, rentgenogramos ir t.t.).
 

 

MOKSLO NAUJIENOS

 
 

Bioaktyvių medžiagų panaudojimas sinuso dugno pakėlimo operacijoms

Sinuso dugno pakėlimo operacija implantologijoje sėkmingai naudojama jau daugiau kaip tris dešimtmečius (James Boyne, 1980). Iš pradžių procedūros autorių buvo pasiūlyta sinuso pakėlimui naudoti autogeninį kaulą. Vėliau klinikinėje praktikoje sėkmingai pritaikytos įvairios dirbtinės medžiagos: ksenogeniniai, alogeniniai, aloplastiniai kaulo pakaitalai. Literatūroje prieita išvados, kad naujai susidariusio kaulo kokybė ir klinikinės sėkmės procentas yra panašūs, nepriklausomai nuo naudojamos medžiagos (Scarano et al., 2006). Dauguma autorių taip pat laikosi nuomonės, kad naudojant dirbtines kaulo medžiagas, būtinas minimalus 150 - 180 dienų terminas, reikalingas susidaryti pilnaverčiam kauliniam audiniui po sinuso pakėlimo procedūros.

Šiuo metu ieškoma būdų, kaip sutrumpinti šį terminą, pagreitinti gijimą ir naujo kaulo formavimąsi. Vienas iš siūlymų – kaulo morfogenetinių proteinų (BMP) panaudojimas (Ho et al., 2009). Tačiau literatūroje vis dar trūksta BMP panaudojimą sinuso dugno pakėlimui žmogaus modelyje analizuojančių tyrimų. Be to, nepaisant spartaus BMP populiarėjimo JAV, jie vis dar nėra aprobuoti legaliam naudojimui Europoje.

Kita galima alternatyva – žmogaus kamieninių ląstelių panaudojimas sinuso dugno pakėlimui (Sauerbier et al., 2010) – taip pat vis dar yra laboratorinių tyrimų stadijoje. Be to, šiuo metu žmogaus kamieninės ląstelės kasdienėje klinikinėje praktikoje legaliai negali būti naudojamos nei Europoje, nei JAV.

Pastaruoju metu sparčiai populiarėja Joseph Choukroun 2001 m. pristatyta autogeninė medžiaga – leukocitų ir trombocitų gausus fibrinas (L-PRF - Leukocyte- and Platelet-Rich Fibrin, angl.). L-PRF priskiriamas naujos kartos trombocitų koncentratams, jo gamybos procese nenaudojami antikoaguliantai (EDTA, heparinas, gyvūninis trombinas ar kt.). L-PRF gaunamas centrifuguojant šviežiai paimtą veninį kraują 12 min. 2800 aps/min režimu. Centrifugavimo metu atskiriamas fibrinas, trombocitų, leukocitų ir jų augimo faktorių (VEGF, TGFß-1, PDGF, IGF, IL-1ß, IL-4, IL-6 ir kt.) frakcijos (1 pav.), teigiamai veikiančios gijimo procesus.

 
     
 

 
     
 

Pav. 1. L-PRF - leukocitų ir trombocitų gausus fibrinas.

 
     
 

Pirmieji L-PRF panaudojimo sinuso pakėlimo operacijai tyrimai, atlikti L-PRF išradėjų komandos (Choukroun et al., 2006), davė gerus rezultatus. Tyrime sinusų pakėlimui buvo naudotas L-PRF ir alogeninio kaulo granulių (FDBA – freeze dried bone allograft, angl.) mišinys, kontrolei – FDBA alogeninis kaulas. L-PRF ir alogeninio kaulo grupėje kaulo histologinis subrendimas jau po 4 mėnesių buvo toks pat kaip praėjus 8 mėnesiams FDBA alogeninio kaulo grupėje (2 pav.). Autoriai pateikia išvadą, kad histologiniu aspektu, naudojant L-PRF kartu su alogeninio kaulo granulėmis, implantacija galima praėjus 4 mėnesiams po sinuso pakėlimo. Panašus rezultatai gauti ir vėliau atliktame italų mokslininkų tyrime (Tatullo et al., 2012), kur naudojant L-PRF kartu su Bio-Oss iki implantacijos rekomenduojamas 106 dienų (3,5 mėn.) laikotarpis, reikalingas pilnaverčiam kauliniam audiniui susidaryti.

 
         
 

 

 
     
 

Pav. 2. Kaulo regeneracija, naudojant L-PRF ir alogeninio kaulo mišinį (kairėje) bei vieną alogeninį kaulą (dešinėje).

 
     
 

Įdomu, kad L-PRF galima naudoti ne tik kaip papildomą medžiagą, pagerinančia kaulo granulių integraciją. L-PRF membranos gali būti sėkmingai panaudojamos lateralinio sinuso langelio, sinuso membranos perforacijų padengimui (Gassling et al., 2013), uždaram sinuso pakėlimui osteotomais (Toffler et al., 2010).

L-PRF panaudojimas neapsiriboja maišymu su kaulo granulėmis, galimas sinuso pakėlimas, naudojant tik L-PRF, jei kartu sriegiami sinuso membranos aukštį palaikantys implantai (Mazor et al., 2009). Atlikti ilgalaikiai tyrimai, apimantys iki 6 metų laikotarpį priėjo išvados, kad sinusų pakėlimui naudojamas L-PRF, kartu sriegiant implantus, skatina ir pagreitina natūralią kaulo regeneraciją (Simonpieri et al., 2011; Tajima et al., 2013). Be to, šiuo atveju rentgenologiškai ir histologiškai stebima kaulo struktūra yra identiška nuosavam kaului, nereikia naudoti papildomų kaulo pakaitinių medžiagų. Nepaisant to, kad klinikiniai rezultatai yra daug žadantys, vis dar nėra prieita aiškios išvados, koks laikotarpis reikalingas pilnavertei implantų osteointegracijai, implantacijos metu atliekant vienmomentinį sinuso pakėlimą viena L-PRF medžiaga be kaulo granulių
.

Šiuo metu Lietuvos Sveikatos Mokslų Universitete atliekama netgi keletas tyrimų, susijusių su L-PRF panaudojimu žandikaulių kaulinių defektų regeneracijai. Pirmieji rezultatai planuojami pristatyti šių metų gegužės mėnesį Baltijos Veido – Žandikaulių ir Plastikos Chirurgijos Asociacijos Kongrese (BAMPS 2013) Kaune bei Tarptautiniame Osteologijos Simpoziume Monake. Apibendrinto rezultatų pristatymo laukiama jubiliejiniame Penktajame BOA kongrese 2013 metų rugsėjo 13 - 14 dienomis Kaune.

 
     

KLINIKINIS ATVEJIS

 
 

Protinio danties užuomazgos autotransplantacija

 
         
 

 

Klinikinį atvejį pristato gyd. odontologė Tatjana Nimčenko.

 
         
 

 

Karieso pažeistas 46 dantis buvo pašalintas dėl destrukcijos židinių šaknų viršūnių bei tarpušaknio srityje.

 
         
 

 

Po 2 savaičių alveolė buvo išvalyta ir suformuota donoriniam dančiui.

 
         
 

 

Autotransplantuojamo danties atidengimas.

 
         
 

 

Protinio danties užuomazga.

 
         
 

 

Danties pozicionavimas recipientinėje alveolėje.

 
         
 

 

Danties fiksacija ligatūros bei kompozicinės plombos įtvaru 2 savaitėms.

 
         
 

 

Klinikinė situacija praėjus 2 savaitėms po transplantacijos.

 
         
 

 

Praėjus 6 savaitėms po transplantacijos stebimas sveikas dantenų kontūras,
o danties paslankumas fiziologinės normos ribose.

 
         
 

 

1 mėnuo po autotransplantacijos.

 
         
 

 

Praėjus 5 mėnesiams po transplantacijos pakartotinai atliktas rentgenologinis tyrimas parodė toliau vykstantį šaknų formavimąsi.

 
         

Baltijos osteointegracijos akademija │ Tel./faks.: +370 37 323153 │ El. paštas: info@boaoffice.lt

     
 

Jeigu norite atsisakyti BOA Naujienų, informuokite mus laišku.

 
     
 

© 2008 Baltijos osteointegracijos akademija. Visos teisės saugomos. BOA Naujienų medžiaga yra saugoma autorinių teisių. Griežtai draudžiama BOA Naujienų skelbiamą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti šią medžiagą kuriuo nors pavidalu be leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti BOA, kaip šaltinį.
BOA Naujienų pateikta informacija yra teisinga ir nauja, tačiau BOA nesuteikia jokių garantijų dėl šios informacijos tikslumo ir neatsako už patirtą žalą kilusią naudojant pateiktą informaciją. Autorių nuomonė ne visada sutampa su BOA nuomone. Klinicistas naudodamas įvairius metodus asmeniškai atsako už gydymo rezultatą.
BOA Naujienos turi nuorodas į įvairius šaltinius ir interneto svetaines visame pasaulyje. Pastarųjų BOA nekontroliuoja ir negali garantuoti jų turinio tikslumo ir pagrįstumo.