2013 m. GEGUŽĖ

SVARBI INFORMACIJA APIE NUMATOMUS RENGINIUS

 
 

Penktasis tarptautinis BOA kongresas:
pasižymėkite 2013 metų rugsėjo mėnesio 13 - 14 dienas savo kalendoriuje!

 

 
     
         
 

 

 
 


V-sis tarptautinis BOA kongresas numatomas 2013 metų rugsėjo mėnesio 13 - 14 dienomis, Kaune "Park Inn Kaunas" viešbučio konferencijų centre. Kongreso metu bus pristatomos naujovės šiais klausimais:
- gydymo protokolai dantų implantacijoje;
- naujovės dantų implantacijos srityje;
- komplikacijos ir galimi jų sprendimo būdai;
- vietiniai rizikos faktoriai dantų implantacijoje;
- diagnostikos metodų galimybės.


Pakankamai gerai vyksta pasiruošimas kongresui ir jau turime preliminarų lektorių sąrašą. Džiugu pranešti, kad skaityti pranešimus jau sutiko šie užsienio šalių lektoriai:
Pedro de Sousa Gomes (Portugalija)
Pär Johansson (Švedija)
Marco Cicciù (Italija)
Angelo Christian Trodhan (Austraija)
Hugo De Bruin (Belgija)
Peteris Apse (Latvija)
Ir kiti.


Pranešimus taip pat skaitys ir Lietuvos odontologai, dirbantys implantacijos srityje. Numatomi įdomūs pranešimai – diskusijos ir aptarimai apie naujas universalias žandikaulių kaulo kiekybės ir kokybės įvertinimo klasifikacijas, kuriuos pristatys Gintaras Juodžbalys, Marius Kubilius ir Povilas Daugėla.
Bus apžvelgta įvairių implantų rūšių ilgalaikiai praktiniai rezultatai ir dar daugelis kitų įdomių pranešimų.


Atsižvelgiant į BOA narių pasiūlymus, bus pakoreguota kongreso mokslinė programa: daugiau diskusijų, ilgesni klinikiniai pranešimai, kolegų atsineštų klinikinių atvejų nagrinėjimas. Įdomius atvejus ruoškite jau dabar (foto, rentgenogramos ir t.t.).
Pastaba! Jeigu norite paruošti atvejo pristatymą, tezes, prašome susisiekti su Gintaru Juodžbaliu el. paštu:
gintaras@stilusoptimus.lt.
 

 

MOKSLO NAUJIENOS

 
 

Dantų implantų lūžimai

Dantų implantų lūžimai įvairių autorių duomenimis pasitaiko nuo 0.16 iki 1.5% atvejų. Yra išskiriamos dvi pagrindinės dantų implantų lūžimų priežastys:


(a) Mechaninis perkrovimas, kurio pasėkoje metas pervargsta. Titano lūžimą gali paspartinti cheminė korozija. Kai atsparumo limitas yra viršijamas, įvyksta implanto lūžimas. Perkrovimą gali sukelti ir paciento fiziologiniai sutrikimai – parafunkcinis aktyvumas. Kitos perkrovimo priežastys yra susiję su protezavimo problemomis ir netinkamu sąkandžiu. Perkrovimą gali sukelti protezai su kabančiomis galinėmis konstrukcijomis, pasyvaus protezo konstrukcijos atitikimo ant implantų.

(b) Vertikalus periimplantinio kaulo praradimas, kurį sukelia lėtinis periimplantitas arba okliuzinė trauma. Dažniausiai tai atsitinka kai po gleivine esanti implanto-atramos jungtis yra fiksuota nepakankamai ilgu varžteliu. Kiti autoriai nurodo netinkamą implanto-koronėlės ilgio santykį.

 
 

 

 
 

 
 

 

 
 

Pav. 1. Dantų implantų lūžimai.

 
 

 

 

 

Periapikalinėse rentgenogramose matyti implanto vietos, kuriose metalas yra perkraunamas, vėliau implantai lūžta (1 pav.).
Nors implantų lūžimas pasitaiko gana retai, svarbu žinoti ir pritaikyti priemones, kad jų išvengti. Čia labai svarbu pabrėžti kai kuriuos faktorius: implanto lokalizacija, diametras, protezo tipas ir galimas parafunkcinis aktyvumas.
Dažniausiai (90%) lūžta implantai, kurie lokalizuojasi kaplių ir krūminių dantų srityje. Tačiau, šios komplikacijos dažnumas visiškai nesusijęs su viršutiniu ar apatiniu žandikauliu.

Net keltas autorių pažymi, kad implantai ženkliai dažniau lūžtai kai diametras yra 3.75 mm nei 4 mm. Nebuvo stebima didesnio diametro implantų lūžimo. Taigi, didėjant implanto diametrui, didėja implanto atsparumas lūžimui.
Daugiausia lūžtančių implantų yra protezuoti fiksuotais protezais turinčiais įvairaus ilgio kabančias konstrukcijas. Galimai stresas ir įvaržos perduodamos iš fiksuoto protezo implantams yra didesnės nei tos, kurias perduoda nuimami protezai. Panašiai ir galinės kabančios konstrukcijos perduoda didesnį stresą ir ivaržas. Kita vertus, 10% lūžusių implantų buvo protezuoti fiksuotais protezais, neturinčiais konsolių.

Bruksizmas yra mechaninis faktorius tiesiogiai sukeliantis implanto lūžimą. Kai kurių autorių duomenimis net 53 - 100% pacientų, kuriems lūžo implantai, nustatytas bruksizmas.

 
 

__________________________________________________________________________________

 

Gydymas lūžus implantui

Lūžus implantui, yra aprašyti trys pagrindiniai gydymo variantai:
(a) Pilnas implanto išėmimas su eksplantavimo trepanu (2 pav.). Dantų implantus gaminančios kompanijos siūlo eksplantavimo trepanus, kurių diametras pritaikytas atitinkamų implantų išėmimui. Iš karto išėmus implantą, gali būti įsuktas naujas implantas toje pačioje vietoje arba šalia. Jeigu siekiama įsukti implantą toje pačioje vietoje, reikia pasirinkti tinkamą eksplantavimo trepano išorinį diametrą, kad būtų pasiektas pirminis implanto stabilumas.

 

 
 

 
     
 

Pav. 2. Dantų implanto išėmimas trepanu.

 
     
 

(b) Kitas galimas sprendimas yra implanto viršutinės dalies pašalinimas, paliekant tą implanto dalį, kuri yra integruota kaule. Jeigu nebūtina implantuoti daugiau implantų, protezas turi būti adaptuotas prie audinių taip, kad tinkamai prigultų buvusio implanto vietoje. Jeigu reikia papildomo implanto, galima parinkti tinkamą vietą, kuri atitinka esamas anatomines galimybes.

(c) Trečiasis variantas yra išorinės implanto dalies pašalinimas ir naujos transgingivalinės atramos pritvirtinimas. Kai kurios kompanijos siūlo instrumentus, kurie nulygina implanto aštrius kraštus ir įsriegia naują sriegį implanto viduje taip, kad būtų galima įtvirtinti atramą.

Dauguma autorių visgi linkę pašalinti lūžusį implantą. O svarbiausia yra išvengti šios nemalonios komplikacijos. Tuo tikslu yra atliekamas operacijos ir protezinio gydymo planavimas. Yra rekomenduojama įdėti daugiau ir didesnio diametro implantų kaplių ir krūminių dantų srityje. Rekomenduojama implantus apjungti į vieną konstrukciją tiems pacientams, kurie turi bruksizmą. Labai svarbu, kad protezistas protezuodamas išgautų optimalią okliuzinę plokštumą su gausiais okliuziniais kontaktais, kad išvengti nepageidautinų jėgų poveikio.

 
 

__________________________________________________________________________________

 

Cirkonio implantų lūžimas

2011 metų studijoje yra nustatyta, kad 3.25 mm diametro cirkonio implantai (3 pav.) lūžta maždaug 10% atvejų maždaug 3 metų laikotarpyje. Išvadoje nutarta, kad šie implantai neturėtų būti naudojami praktikoje. Yra rekomenduojama tobulinti implantų geometrinę formą ir gerinti cirkonio tvirtumo savybes. Problema yra tai, kad tik klinikinės studijos gali galutinai atsakyti į klausimą ar implantai tikrai tinkami ilgalaikiam naudojimui.

 
     
   
     
 

Pav. 3. Cirkonio implantai.

 
     
         

Tel./faks.: +370 37 323153 │ El. paštas:info@boaoffice.lt

     
 

Jeigu norite atsisakyti BOA Naujienų, informuokite mus laišku.

 
     
 

2008 Baltijos osteointegracijos akademija. Visos teisės saugomos. BOA Naujienų medžiaga yra saugoma autorinių teisių. Griežtai draudžiama BOA Naujienų skelbiamą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti šią medžiagą kuriuo nors pavidalu be leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti BOA, kaip šaltinį.
BOA Naujienų pateikta informacija yra teisinga ir nauja, tačiau BOA nesuteikia jokių garantijų dėl šios informacijos tikslumo ir neatsako už patirtą žalą kilusią naudojant pateiktą informaciją. Autorių nuomonė ne visada sutampa su BOA nuomone. Klinicistas naudodamas įvairius metodus asmeniškai atsako už gydymo rezultatą.
BOA Naujienos turi nuorodas į įvairius šaltinius ir interneto svetaines visame pasaulyje. Pastarųjų BOA nekontroliuoja ir negali garantuoti jų turinio tikslumo ir pagrįstumo.